![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=331x1024:format=jpg/path/s37f4598f39e3d8a4/image/i567b419b379237fc/version/1489543102/image.jpg)
ไทย/English
เข้าร่วมงาน Prime Minister Award และ แสดงความยินดีกับหนึ่งในบริษัทที่เราได้เข้าตรวจสอบและคัดเลือกสำหรับรางวัลนี้
ขอน้อมขอบคุณสภาหอการค้าแห่
ขอขอบคุณ
ประเสริฐ ปิยะสัจจะเดช
คณะกรรมการ อินเดีย, เอเซียใต้, ตะวันออกกลาง และ แอฟริกา
(สภาหอการค้าแห่งประเทศไทย)
I humbly appreciate Board of Trade of Thailand and Ministry of Commerce for giving me a chance to join such prestigious event, as Prime Minister award is the highest and most honorable award for
Thai Exporters. In this event I had a chance to take the picture with one of the company, whom I audited this year and received the award today, congratulation once again .
Thank you,
Prasert Piyasachadesh
Director, India, South Asia, Middle East and Africa
(Board of Trade of Thailand)