![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=331x1024:format=jpg/path/s37f4598f39e3d8a4/image/i52416068358e42d0/version/1489542827/image.jpg)
ไทย/English
Thai-India.com เราให้ความสำคัญเรื่องศาสนา เพราะทุกศาสนาคือหนึ่งเดียวกัน...
หลายคนมักถามผมว่าผมตกลงแล้
ด้วยความเคารพ
ประเสริฐ ปิยะสัจจะเดช
Many times people ask me, am I a Sikh or a Buddhist? For me every religion, every skin color, every nation are the same. The only thing my father ( Prem Piyasachadesh) thought me to differentiate is "Good Person and Bad Person" otherwise we all are the
same.
With Respect
Prasert Piyasachadesh